Serwis i remont pomp wodnych
i silników elektrycznych

Naprawa i remont pomp wodnych Warszawa

Usługi serwisowe firmy Lux Pomp obejmują profesjonalną naprawę i regenerację pomp wodnych: hydroforowych i głębinowych. Zajmujemy się remontami urządzeń od wszystkich producentów działających na polskim rynku. Naprawa pomp do wody to kluczowa usługa dla właścicieli domów jednorodzinnych, którzy wykorzystują własne ujęcie wody.

Świadczymy czynności diagnostyczne, konserwatorskie i naprawcze. Do każdej awarii podchodzimy w sposób indywidualny. Wykrycie przyczyny nieprawidłowego działania nie zawsze jest oczywiste. Czasami należy wykonać zaawansowane pomiary sprawności silnika, aby dotrzeć do źródła problemu. W rzetelnym wykonywaniu swoich obowiązków pomaga nam kilkudziesięcioletnie doświadczenie — nasz serwis w Warszawie działa już od ponad 30 lat!

Proponujemy rozwiązania dopasowane do zakresu awarii i ram budżetowych klienta. Naprawa pomp okazuje znacznie bardziej opłacalna niż ich całkowita wymiana. Wydłużenie cyklu życia powinno odbywać się na zasadach kompleksowości i wnikliwej diagnostyki. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki i niedopatrzenia. Od prawidłowego działania urządzeń głębinowych lub hydroforowych zależy bowiem stabilność dostaw wody do gospodarstwa.

Jakie rodzaje pomp remontujemy?

Specjalistyczna naprawa pomp do wody to usługa, która rozciąga się na rozbudowany katalog urządzeń o rozmaitym przeznaczeniu. Mamy pełną świadomość różnorodności potrzeb naszych klientów. Mnogość wersji sprzętów wodnych pracujących na zasadzie ciśnieniowej wymusza wielokierunkowe podejście do procesu regeneracji i naprawy.

 

Oferta Lux Pomp skupia się przede wszystkim na przywracaniu do pełnej sprawności pomp:


 • odwadniających, ściekowych, drenażowych (zatapialnych) - hydroforowych (domowych i działkowych)
 • cyrkulacyjnych do wody ciepłej i użytkowej
 • odśrodkowych wszystkich typów
 • p.pożarowych
 • pomp do gazu LPG
 • pionowych wielostopniowych (w zestawach wielopompowych) - głębinowych
 • próżniowych (z płaszczem wodnym)
 • basenowych
 • peryferyjnych, do kotłów wysokiego ciśnienia
 • mieszadeł zatapialnych
Czytaj więcej

Przy tak szerokim zakresie świadczeń, jesteśmy w stanie dopasować proces naprawczy do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Regeneracja w Lux Pomp wyczerpuje wszelkie znamiona profesjonalizmu i pozostaje zgodna z unijnymi normami technologicznymi.

Regeneracja pomp wodnych Warszawa – co wchodzi w zakres usługi?

Newralgiczny charakter domowych urządzeń wodnych uwidacznia się przy wykorzystywaniu wody do celów spożywczych. Prawidłowe działanie pomp głębinowych sprawia, że ciecz docierająca do domu pozostaje wolna od zanieczyszczeń drobnoustrojami i płynie pod właściwym ciśnieniem. Czynności regeneracji w Warszawie należy analizować w ujęciu kompletnym – od diagnostyki, poprzez naprawę pomp wodnych, aż po wykonanie rzetelnych testów jakościowych.

W przypadku pomp hydroforowych i głębinowych, kluczem do sukcesu staje się przeprowadzenie finalnej próby ciśnieniowej. Zanim oddamy sprzęt do użytkowania, musimy się upewnić co do poprawności wykonanej pracy. Dzięki takiemu podejściu budujemy zaufanie i redukujemy do zera ryzyko luk w naprawie.

W ramach naprawy pomp do wody w Warszawie mieszczą się następujące czynności:

 • pozyskanie informacji o objawach usterki
 • demontaż urządzenia
 • diagnostyka serwisowa
 • sporządzenie kosztorysu
 • określenie zakresu naprawy
 • naprawa lub regeneracja
 • profilaktyczna wymiana łożysk i uszczelnień
 • montaż w pierwotnej lokalizacji
 • próba ciśnieniowa

Powyższy schemat dotyczy przede wszystkim urządzeń głębinowych i hydroforowych. Inne rodzaje pomp do wody wymagają niekiedy pewnych modyfikacji w zleceniu naprawczym. Za każdym razem przekazujemy klientowi konkretne wytyczne i określamy dostępne możliwości dla danej sytuacji. Z nami możesz mieć pewność, że regeneracja urządzeń wodnych przebiega zgodnie ze światowymi standardami technologicznymi i zaleceniami producentów.

Naprawa pomp do wody w Warszawie – dlaczego my?

Serwis urządzeń pompujących w Warszawie Lux Pomp obejmuje czynności gwarancyjne i pogwarancyjne. Znamy procedury właściwe dla poszczególnych producentów. Regenerujemy pompy takich marek jak Lowara, Xylem, Grundfos Hydro Vacuum czy Wilo. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na przewidywalny i skuteczny proces przywracania urządzeń do pełnej sprawności.

Jesteśmy firmą o bogatej tradycji. Wąska specjalizacja umożliwiła nam doprowadzenie oferty do perfekcji – zarówno w wymiarze technicznym, jak i obsługi klienta. Wyróżniamy się autentyczną chęcią pomocy użytkownikom. Wysokie koszty zakupu i montażu pomp wodnych (hydroforowych lub innych) powinny przekładać się na bezproblemową eksploatację przez wiele lat. Niestety, awarie przytrafiają się w najmniej oczekiwanym momencie.

W takiej sytuacji możesz skorzystać z ekspertyzy serwisu Lux Pomp w Warszawie. Dysponujemy zasobami technologicznymi, które pozwalają nam podejmować się najbardziej skomplikowanych napraw. Wyróżniamy się natychmiastową reakcją i krótkimi terminami realizacji.

Zapraszamy do zadawania pytań i odwiedzenia punktu stacjonarnego Lux Pomp w mieście stołecznym. Gwarantujemy pełne zaangażowanie i przejrzyste warunki współpracy. Służymy fachowym wsparciem dla właścicieli pomp wodnych w Warszawie – urządzeń, bez których trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie gospodarstwa domowego, firmy lub instytucji miejskich.


Producenci pomp: