Serwis i remont pomp wodnych
i silników elektrycznych

Naprawa i remont silników elektrycznych Warszawa

Lux Pomp to firma z wieloletnią tradycją w zakresie naprawy i renowacji silników elektrycznych. Działamy na terenie Warszawy i świadczymy kompleksowe usługi naprawcze dla firm i klientów indywidualnych. Wyróżnia nas specjalistyczna wiedza i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Jesteśmy skoncentrowani na końcowym rezultacie — robimy wszystko, aby konserwacja i przezwajanie silnika przyniosły długotrwałe rezultaty.

Zespół Lux Pomp tworzą eksperci w swojej dziedzinie. Wyróżniamy się doskonałą znajomością budowy najpopularniejszych pomp. Diagnostykę usterki przeprowadzamy w doskonale wyposażonym serwisie. Silniki elektryczne to urządzenia zlożone i obejmujące wiele specjalistycznych podzespołów. Do każdej awarii należy zastosować nieschematyczne podejście i formułować wnioski na podstawie wnikliwej oceny sytuacji.


Dowiedz się więcej o naszej ofercie. Przezwajanie i pozostałe naprawy silników elektrycznych oddaj w ręce specjalistów. Otrzymasz od nas personalizowany kosztorys i krótkie terminy realizacji, adekwatne do skali uszkodzeń i możliwości naprawczych.

Czytaj więcej

Jakie rodzaje uszkodzeń występują w silnikach elektrycznych?

Nowoczesne silniki elektryczne to sprzęty o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Im więcej elementów konstrukcyjnych, tym większy potencjał do pojawienia się awarii po pewnym okresie eksploatacji. Dlatego wcześniej czy później użytkownicy stają przed ważną decyzją — próbować naprawić, czy kupić nowy produkt? Zachęcamy do przetestowania tej pierwszej opcji.

Awarie mogą wystąpić zarówno w podzespołach mechanicznych, jak i w układzie elektrycznym. Wśród najczęściej zgłaszanych nam problemów możemy wymienić:

  • zużycie łożysk
  • zniszczenie uzwojenia
  • uszkodzenie wirnika

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności, musimy upewnić się co do przyczyny nieprawidłowego działania sprzętu. Pogłębiona diagnostyka obejmuje pomiary rezystancji, weryfikację stanu mechanicznego obudowy i sprawdzenie wszelkich luzów. W silnikach elektrycznych regenerujemy nie tylko uszkodzone elementy, lecz również te, które wykazują zużycie sugerujące ich awarię. Dzięki takiemu podejściu unikamy przyszłych problemów dla klienta. Na proces naprawczy patrzymy kompleksowo — chcemy, aby oddany do użytku produkt spełniał kryteria niezawodności i bezpieczeństwa.

Kompleksowa naprawa silników elektrycznych - co wchodzi w zakres naszych usług?

Lux Pomp świadczy swoje usługi w mieście stołecznym od ponad 30 lat. W tym czasie zaskarbiliśmy sobie uznanie wielu klientów, którzy dzięki nam zaoszczędzili czas i pieniądze. W ramach czynności naprawczych dla silników elektrycznych zawarte są m.in.:

  • pomiary przewodności uzwojenia i podjęcie decyzji o ewentualnym przezwajaniu
  • gruntowne czyszczenie mechanizmów wewnętrznych
  • wymiana łożysk
  • wyważenie wirnika
  • wymiana uszczelnień zewnętrznych
  • lakierowanie obudowy

Naprawa silników elektrycznych w Warszawie w wykonaniu Lux Pomp opiera się na transparentności i zaufaniu. Specjalizujemy się w naprawach urządzeń od takich producentów jak Besel, Tamel oraz Celma Indukta. Nie pobieramy opłat za nienaprawiony sprzęt. Jeśli w danym przypadku doprowadzenie sprzętu do stanu użytecznego okazuje się niemożliwe, natychmiast przekazujemy taką informację do klienta.

Przewijanie silników elektrycznych Warszawa

Odtworzenie uzwojeń w silniku elektrycznym to tzw. przezwajanie (czasem określane również jako przewijanie). Zajmujemy się demontażem obudowy i wymianą uszkodzonego uzwojenia, dzięki czemu wszystkie podzespoły odzyskują swoją dawną sprawność. Na koniec realizujemy wyważanie wirników, co zapewnia właściwą kulturę pracy i świadczy o profesjonalizmie naprawy.

Zanim oddamy sprzęt w ręce klienta, wykonujemy dokładne testy prawidłowości jego działania w realnych warunkach. Zespół Lux Pomp pozostaje do dyspozycji i chętnie odpowiada na wszelkie pytania. Skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub odwiedź na serwis stacjonarny w Warszawie.